Ferruh Bonabian 1971 yılında Tebriz’de doğdu. Amatör olarak ilkokulda bir akrabasının desteği ile piyano çalmaya başladı. 1984 yılında lise eğitimi için İzmir’e geldi. Lise yıllarında gitar çalmaya başladı. Daha sonra 1989 yılında İ.Ü Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nü kazanıp İstanbul’a yerleşti. Bu dönemlerde kendisine ek gelir olması için çeşitli müzik mağazalarında çalışmaya başladı. Böylelikle edindiği müzisyen çevresi sayesinde küçük pop müzik ve rock gruplarına bas gitar çalmaya başladı. 1992 yılında profesyonel anlamda dönemin ünlü sanatçılarına eşlik etti.
1994-1996 yılları arasında Rock grubu olan Objektif’in hem sahne performansı hem de albümlerinde bas gitar çaldı. 1996-2000 yılları arasında ise Gece Yolcuları ile beraber performans programları ve çeşitli illerde konserler verdi. Daha sonra televizyon programları orkestraları ve Topkapı Orkestrasında çaldı.
2004 yılında kendi kayıt stüdyosunu kurdu. Piyanist Ali Akaçca’nın Saklıkent 2 projesinde de bas gitar çaldı. 2010-12 yılları arasında etnik enstrümantal müzik yapan Etni-ka grubuyla konserler verdi. 2008 yılında tanıştığı ve dönem dönem birlikte müzik yaptığı Volkan Mühürcüoğlu ile  halen müzik yapmaktadır, ayrıca kendi projesi olan MAQIAJ grubu ile çalışmalarını sürdürmektedir. Müzik kariyerinde bir çok ünlü isime sahnede eşilk etti ( Emrah İpek, Seda Sayan, Petek Dinçöz, Ümit Sayın,Hüsnü Arkan, Hazal, Elif Karlı, Lara, Meya Orkestrası,Bora Duran, Aydan Kaya, Cüneyt tek, Zeynep Dizdar, Demet Akalın, Hande Yener vb.).
2011 Eylül ayında evlendiği eşi Sevgi Bonabian ile de Sahne ve Kayıt çalışmalarını sürdürmektedir.